خانه / استاکر برقی / اساس عملکرد استاکر برقی

اساس عملکرد استاکر برقی

با اساس عملکرد استاکر برقی را می توان در این مقاله آشنا شد. استاکر ها را می توان از نظر ساختاری ،شبیه به لیفتراک ها دانست با این تفاوت که امکانات و قابلیت های لیفتراک بشتر و همچنین ابعاد آن ها بسیار بزرگ تر است . در دسته ماشین آلات انبار داری طبقه بندی می شود و بیشتر در فروشگاه ها کارخانه ها ی کوچک ،انبار ی های بزرگ و مواردی که بارهای حدود 3 تن بایر جابه جا شوند مورد استفاده قرار میگیرد .

اساس عملکرد استاکر برقی

استاکر ها در واقع بالابر هایی با ابعاد کوچک هستند .یک دستگاه استاکر برقی از دو شاخک چنگال بزرگ ، بدنه اصلی ، اهرم و جایگاه اپراتور تشکیل شده است . توسط اهرم های کنترل ، شاخک استاکر برقی در زیر بار ها و یا جعبه ها قرار می گیرند . سپس اپراتور توسط این اهرم ها کالا ها را به سمت بالا حرکت می دهد . تمام مراحل بارگیری ،حمل و تخلیه کالا توسط استاکر با ایمنی زیاد و به سهولت قابل انجام است .
شاخک های استاکر برقی را می توان در ابعاد مختلف . متناسب با ابعاد جعبه ها تنظیم نمود . حرکت شاخک استاکر به وسیله دکمه هایی که برروی اهرم کنترل دستگاه قرار دارند ،قابل اجرا است .

انواع استاکر

دستگاههای استاکر به دو نوع استاکر برقی و دستی تقسیم بندی می شوند . همان طور که از نام دستگاه مشخص است تفاوت استاکر برقی و دستی در طرز عملکرد آن هاست . بدیهی است استاکر برقی نیروی حرکت خود را توسط باطری تامین می کند . کنترل استاکردستی توسط فرذ اپراتور و با استفاده از پمپ های هیدرولیکی انجام میگیرد .

استاکر های برقی برای فضاهای محدود مناسب هستند . اغلب فروشگاههای محصولات خرده فروشی برای حمل بسته های خود از این تجهیزات استفاده می کنند . حداکثر ظرفیت حمل برای بسته های خود از این تجهیزات استفاده می کنند . حداکثر ظرفیت حمل بار توسط استاکر برقی 8/1 تن است .

استاکر دستی با استفاده ز نیروی مکانیکی و اهرم های کنترل که به صورت مستقیم به پمپ هیدرولیک دستگاه متصل هستند ، عمل می کند . اپراتور با استفاده از یک اهرم روغن موجود در سیستم را تخلیه می کند . جریان روغن در طول سیستم هیدرولیک موجب بالا رفتن و پایین آمدن شاخک های استاکر می شود . حداکثر ظرفیت حمل بار توسط استاکر ،3 تن است ؛ با استاکر دستی می توان انواع بار را تا ارتفاع 3 متر بالا برد .

مزایایی دستگاه استاکربرقی

در بسیاری از موقعیت ها ،کارخانه ها ، و مکان هایی که حمل و نقل بار در ارتباط هستند .لازم است کالا ها جابه جا شوند . از طرفی دیگر به کارگیری دستگاههای حمل مانند :لیفتراک ها با توجه به فضای کم وسعتی که در برخی .مکان های صنعتی و تجاری وجود دارد با محدودیت رو به رو است .

برای رفع این مشکل استاکر ها می توانند گزینه مناسبی برای این کار باشند .یکی از مزیت های استاکر برقی کاربری وسیع آن ها در صنایع کوچک و فروشگاههای تجاری است . سهولت کار با این دستگاه موجب محبوبیت آن ها برای بسیاری از مدیران شده است . مزیت دیگر استاکر ها مقرون به صرفه بودن از دیدگاه اقتصادی می باشد . طبیعتا خرید یک استاکر بسیار بهتر از خرید یک دستگاه بزرگ گران قیمت ناکارآمد. مانند لیفتراک ها (البته در موارد خاص) می باشد .

تعمیرات و نگهداری و فروش مدل استاکر

تعمیرات و نگهداری مدل استاکر نیز به راحتی توسط پراتور قابل انجام می باشد .برای بهتر عمل کردن انواع استاکر توصیه می شود. هرگز بیش از حد توان دستگاه بار با آن حمل نکنید . باطری استاکر برقی باید به دقت بررسی شده و به موقع شارژ شود. روغن کاری تمام اتصالات و قطعات استاکر امری ضروری است . اپراتور استاکر برای کار با این دستگاه باید به خوبی آموزش ببیند. و تمام نکات ایمنی را رعایت کند .

 برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شرکت پاسارگاد لیفتر تماس حاصل فرمایید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.