خانه / ریچتراک / تفاوت لیفتراک برقی و ریچتراک برقی

تفاوت لیفتراک برقی و ریچتراک برقی

ممکن است کلمات لیفتراک برقی و ریچتراک برقی  را شنیده باشید، اما در مورد تفاوت های آن اطلاعاتی نداشته باشید. ما در مجموعه پاسارگاد لیفتر در این مقاله شما را با تفاوت های این دو دستگاه آشنا می کنیم.

لیفتراک  برقی چیست ؟

در پشت لیفتراک برقی وزنه های تعبیه شده است.که سنگین می باشند. و این وزنه  تعادل دستگاه را هنگام جابجایی بار های سنگین حفظ می کند.علاوه بر این از افتادگی و تمایل.دستگاه به سمت جلو نیز جلوگیری میکند.لیفتراک برقی درظرفیت و برند های مختلف تولید می شود.که بسته به نوع کاربرد.در انواع سبک و سنگین استفاده میشوند.از لحاظ سوخت لیفتراک  به سه دسته.دیزلی ،برقی و گاز سوز تقسیم می شوند.برای اطلاع بیشتر در مورد.لیفتراک برقی و ریچتراک برقی می توانید با شماره های درج شده در سایت. با همکاران ما در تماس باشید .

لیفتراک

ریچتراک برقی چیست؟

یکی از انواع ماشین ها برای باربری اشیا در انبار است .ریچتراک برقی قادر است در راهرو باریک حرکت و اجسام را تا ارتفاع معینی بالا ببرد.حرکت در راهرو باریک یکی.از تفاوت های لیفتراک و ریچتراک برقی می باشد.ریچتراک برقی برای حرکت در راهرو و مکان های باریک  که لیفتراک قادر.به عبور از آن ها نیست طراحی شده است .دو عدد پایه در ساختار ریچتراک  برقی استفاده شده است. در حالی که دوچرخ در زیر ان ها قرار گرفته وزن بار بر روی آن ها توزیع می شود .چرخ های حرکتی در زیر محل نشستن اپراتور قرار گرفته است .دومین تفاوت می توان گفت موقعیت نشستن اپراتور بوده که بر.خلاف لیفتراک ازکنار در داخل دستگاه می نشیند.

مقایسه لیفتراک برقی و ریچتراک برقی

یکی از انواع لیفتراک ها به نام ریچتراک شناخته می شود.این لیفتراک یا به عبارت دیگر این ریچتراک برقی برای جابه جایی بار در انبارها و فروشگاههای بزرگ کاربرد دارد.علت محبوبیت آن بهره مندی از قدرت مانور بالایی که دارد .چرا که میتواند اجسام با وزن بالا را تا حداکثر ارتفاع ممکن بالاببرند.این قابلیت ها به سبب استفاده از چنگک فراهم آورده شده.که می تواند پس از رسیدن به مکان باز ،بار با وزن های مختلف را جا به جا کند.

پایه های کمکی و عبور از مکان های مختلف این امکان را فراهم کرده.تا ریچتراک بتوتند وزنه را تا ارتفاع حداکثر حدود ده متر بالابرده و در مکتن های باریک و دشوار قابل حرکت باشد .در پشت ریچتراک باطری قرار دارد .این باطری ها و پایه های کمکی باعث شده تا این ماشین به وزنه متعادل کننده .برای حفظ تعادل ریچتراک هنگام بلند کردن بار نیازی به نداشته باشند.در برخی از این ریچتراک ها کابینی تعبیه شده تا اپراتور بتواند. در حین استفاده از دید بهتری داشته باشد .

ساختار ریچتراک برقی

برخی از سازندگان ریچتراک برقی از سایبان به صورت باز بر روی ریچتراک قرار گرفته.که در ساختار این ماشین استفاده می کنند.این امر نشان می دهد.که برخی از سازندگان معتقدند ریچتراک برقی به کابین نیاز ندارد. در نوع دیگری از ریچتراک ها در قسمت چنگک ها دوربین درج شده است .این دوربین از طریق صفحه نمایش محیط پیرامون وسیله.را به راننده نشان می دهد .این دوربین کمک زیادی به راننده برای جهت یابی می کند .

دوربین ها از طریق کابل و یا به صورت بیسیم به صفخه نمایش مخابره می کنند.که ضریب اطمینان بالاتری را دارد.چرا که احتمال بروز اختلال سیگنال ها با.سیگنال های منابع خارجی کمتر است .برخلاف مزایای ریچتراک برقی برای استفاده در مکان های داخلی مانند.انبارو فروشگاه این ماشین ها برای استفاده خارجی مناسب نخواهند بود.

مکان ها و سطح ناهموار حرکت ریچتراک را دچار مشکل می کنند.علت این امر فاصله.کم فضای موجود در زیر حامل چنگک به هنگام کار کردن است .علاوه بر این سیستم برق که نیروی لازم برای حرکت ماشین را فراهم می کند.دچار مشکل و آسیب خواهد شد.اگر از چرخ های بزرگتری در ریچتراک استفاده می شود. می توان از آن در محیط  های شیبدار و ناهموار استفاده کرد. استفاده باطری در ریچتراک برقی باعث شده است.تا استفاده از آن در محیط های بیرونی نیز مقدور باشد. راننده در ریچتراک از سمت چپ ماشین سوار می شود . که علت آن افزایش کاربری ماشین در مکان های باریک است .

ریچتراک برقی

مزایای ریچتراک برقی

  • استفاده از آن در محیط های باریک
  • استفاده از سیستم هیدرولیک
  • انعطاف پذیری بالا
  • قابلیت جابه جایی انواع پالت ها
  • قدرت عملیاتی بالا
  • هزینه پایین نگهداری
  • امکان بالا و پایین بردن چرخ ها
  • امکان ریچ کردن به سمت جلو

در نهایت اگر بخواهیم از بزرگترین تفاوت ریچتراک برقی و لیفتراک برقی نام ببریم. به امکان عبور ریچتراک از راهروهای باریک به عرض تقریبی 240 سانتی متر اشاره کرد.

 بیشتر بخوانید:استاکر نیمه برقی 1 تن مدل XS1025

قیمت -تماس با پاسارگاد لیفتر

شرکت پیشگامان تامین نیرو پاسارگاد وارد کننده و فروشنده انواع باطری لیفتراک در ولتاژ مختلف. با سابقه طولانی مدت در زمینه واردات و عرضه انواع باطری لیفتراک برقی ،. ریچتراک برقی ، استاکر برقی و غیره در کشور آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی در زمینه تامین و فروش انواع باطریها در ولتاژ مختلف  با برندهای معتبر جهانی میباشد.

جهت اخذ قیمت و یا شرایط فروش و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد.لیفتراک برقی و ریچتراک برقی با شماره تلفنهای فوق تماس حاصل فرمایید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *