خانه / لیفتراک برقی / لیفتراک دو گانه سوز

لیفتراک دو گانه سوز

 لیفتراک دو گانه سوز ، در صنعت لیفتراک ها موتور بسیار قوی دارند و از مقاومت بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل لیفتراک ها ی دوگانه سوز طرفدارن بسیار زیادی دارند.موتور لیفتراک دوگانه سوز برای تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی مکانیکی می باشد.با اشتعال سوخت از طریق احتراق داخلی سیلندر ها تحت فشار قرار می گیرند.و باعث حرکت موتور می شوند .یکی از مهمترین قطعات لیفتراک برقی موتور آن می باشد. که تامین کننده قدرت و گشتاورد برای کارکرد لیفتراک می باشد.

موتور های لیفتراک دارای انواع بسیاری می باشند. که هر یک از ان ها برای لیفتراک های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.مشخصات و اندازه موتور لیفتراک برقی به سایز . وزن وسایلی که قرار است. جا به جا کند بستگی دارد .

تعمیر موتور لیفتراک های دوگانه سوز

در  تعمیر موتور لیفتراک  دو گانه سوز موتور از شاسی جدا می گردد. و لوازم جانبی مانند: رادیاتور،استارت،دینامو … سرویس کامل می گردنند تنه اصلی موتور از هم باز می شود و بعد از ان تراشکاری برروی سیلندر و میلنگ در صورت نیاز انجام می شود.و با تشخیص خرابی قطعات مانند: یاتاقان ها انواع گوش گوش ها و رینگ و پیستون اویل پمپ تعویض می گردند و موتور نهایتا به صورت استاندارد بسته یا در اصطلاح جمع می گردد.

تعمیر موتور لیفتراک دو گانه سوز با توجه به شواهد عینی و فیزیکی و شمیایی موتور صورت میپذیرد .مثلا: شواهد مبنب بر روغن سوزی موتور،کم کردن روغن موتور،پایین آمدن توان موتور،سر و صدای غیر استاندارد موتور،خروج بخار از درب سوپاپ،سوختن واشر سر سیلندر و مواردی دیگر می باشد.

لیفتراک دو گانه سوزتعمیر گیربکس لیفتراک برقی دوگانه سوز

لیفتراک دوگانه سوز در موارد قدیمی دارای گیربکس دنده ای می باشندکه عموما خرابی این گیربکس ها تمام شدن دیسک و صفحه کلاچ ،خرابی دنده برنجی ،خوردگی سر ماهک ،خوردگی دندها مخصوصا دنده ی عقب

نکته : گیربکس های دنده ای در صورت سرویس استاندارد از عمر عملیاتی بالایی برخوردار می باشند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفتراک دوگانه سوز

در گیربکس اتوماتیک لیفتراک دو گانه سوز تمامی فعل و انفعالات از طریق به جریان در آمدن روغن هیدرولیک صورت می پذیرد و بخش  های آن شامل : کلاچ،توربین،پمپ حرکت،صفحات گرافیتی و فلزی می باشند.در گیر بکس های اتوماتیک تعمیرات اساسی چه هنگام باید انجام گیرد؟ ضعیف بودن حرکت.در صورتی که صفحات گرافیتی فلزی رینگ های سرپوش کلاچ ضعیف یا دارای.خوردگی زیاد باشند. از شواهد آن توان بالا و استاندارد.گیربکس در پانزده دقیقه ی اول کارکرد.و ضعیف شدن تدریجی این.توان در ادامه ی کار گرافیت و خورده فلز یا پلیسه در روغن هیدرولیک گیربکس های اتوماتیک

نکته: ضعیف حرکت از طرف گیربکس عاملش می تواند ضعیف شدن فشار پمپ حرکت نیز باشد.

تعمیر توربین گیربکس لیفتراک دوگانه سوز

تعمیر توربین گیربکس لیفتراک دوگانه سوز،توربین رابط بین.تشکیلات موتور لیفتراک دوگانه سوز و گیربکس می باشدو ساده ترین عملکرد آن استارت نرم حرکت.،انتقال توان چرخشی موتور به گیربکس. وخنک سازی روغن و …میباشد.و تعمیرات آن در صورت ضعیف شدن توان انتقالی نشتی صورت می پذیرد.

تعمیر ترمز لیفتراک برقی دوگانه سوز

تعمیر ترمز لیفتراک دوگانه سوزبستگی به تناژ لیفتراک هی دیزلی دارد. به گونه ای که در. لیفتراک های تناژ  پایین از سیستم فشار پایی روغن ترمز حتی بدون بوستر. مکشی استفاده می گردد.اما تناژ های بالا اعمال ترمز با استفاده از بخشی هیدرولیک. اصلی موتور صورت می پذیرد. و قطعات شامل فشار شکن. شیر زیر پدال و لوازم مخصوص این نوع ترمز می باشد.

چه زمانی باید اقدام به تعمیر ترمز لیفتراک دوگانه سوز باید کرد ؟ هنگامی که ترمز عمل نکند یا بسیار ضعیف باشد. و نیز به تنظیمات پاسخ نمی دهد.روغن ریزی و نشتی لوازم ترمز موجب فرارفشار روغن می گردد. و فشار کافی به سیلندر ها به جهت بازنمودن لنت ها اعمال نگردد.با تشخیص دقیق محل روغن ریزی تعمیرات دران ناحیه صورت می پذیرد.

بیشتر بخوانید:لیفتراک برقی درصنعت فولاد

فروش

شرکت پاسارگاد لیفتر وارد کننده و فروشنده انواع باطری لیفتراک در ولتاژ مختلف. با سابقه طولانی مدت در زمینه واردات و عرضه انواع باطری لیفتراک برقی ،. ریچتراک برقی ، استاکر برقی و غیره در کشور آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی در زمینه تامین و فروش انواع باطریها در ولتاژ مختلف  با برندهای معتبر جهانی میباشد.

جهت اخذ قیمت و یا شرایط فروش و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای فوق تماس حاصل فرمایید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.