خانه / لیفتراک برقی / لیفتراک برقی چیست؟

لیفتراک برقی چیست؟

شرکت پاسارگاد لیفتر وارد کننده ماشین آلات انباری می باشد از. دو دیدگاه و دو نگرش می توان به این سوال پاسخ داد که لیفتراک برقی چیست؟ این دو عبارت هستند :

  1. نگرش ساختاری و فنی
  2. نگرش کاربردی و عملکردی

لیفتراک برقی جز از ماشین های ضروری صنعتی می باشند.که برای حمل و نقل و جابه جایی انواع بار،در وزن های بسیار بالا به کار می روند .لیفتراک در اوایل قرن 20 توسط شرکت های مختلف از جمله شرکت کلارک اختراع شد.با توجه به این موضوع که لیفتراک صنعتی می تواند.

وزن های زیادی را جا به جا کند.اما باید توجه کرد حداکثر توان حمل بار و وزن کالا، برای هر لیفتراک از قبل.توسط کارخانه سازنده مشخص خواهد شد .برای خرید و تعمیر لیفتراک برقی خود می توانیدبا همکاران فروش شرکت پیشگامان تامین نیرو پاسارگاد تماس حاصل بفرمائید و تکنسین های ما در اسرع وقت شما را در ارائه خدمات یاری می رسانند.

لیفتراک هادر انواع مختلف به بازار عرضه می شوند.همانند دیگر محصولات صنعتی ،کار با لیفتراک هم از استاندارد های بین الملی تبعیت می کند.لیفتراک دستی،لیفتراک برقی، دیزلی و دو کانه سوز،از انواع رایج لیفتراک در صنعت هستند.

 

لیفتراک برقی چیست؟اجزای تشکیل دهنده لیفتراک برقی 

اجزای اصلی دستگاه لیفتراک برقی عبارتست از : بدنه لیفتراک،اتاق راننده،محافظ سقف،دکل ،تکیه گاه شاخک ها ،نگهدارنده بار ،شاخک ها ،چرخ ها،وزنه تعادل ،تجهیزات هشدار دهنده ایمنی ،سیستم ترمز و سیستم هیدرولیک سیلندر .

لیفتراک بدون خطر واژگونی بار، می تواند. مقادیر زیادی را حمل کند .همچنین می تواند کالا.را تا ارتفاع مشخصی بالاو پایین بیاورد.برخی لیفتراک ها ویژه عبور.در مناطق ناهموار طراحی شده اند.در این جاست که از لیفتراک های مخصوص مناطق. ناهموار استفاده می شود .

ساخت لیفتراک برقی

اجزای مانند دکل،اکسل ها،چرخ ها،وزنه تعادل،حفاظ فوقانی.نیروی محرکه،این اجزا نصب می شوند. که قطعات لیفتراک برقی محسوب میشوند.طراحی وساختمان لیفتراک ها با. توجه به کاربرد های بسیار گسترده .این وسیله از یک سو و خطرات متعدد. کار با آن از سوی دیگر،توسط استاندارهای. معتبر مورد توجه خاص قرار گرفته. و استاندارد ها و قوانین سخت گیرانه ای درساخت استفاده از لیفتراک وضع شده است .

ساختمان لیفتراک برقی

فلز به کار رفته در ساختمان لیفتراک برقی از جنس فلز می باشد.فلزاتی از نظیر آلومینیوم به همراه موادی چون پلاستیک نیز در آن بکار می رود. کابین راننده لیفتراک در قسمت.چپ دستگاه و مخزن سوخت. و مایعات هیدرولیک در نقطه مقابل آن. در قسمت راست دستگاه واقع شده است .موتور و سیستم های انتقال دهنده ی. نیرو ،روی بدنه و قسمت مرکزی آن قرار گرفته است .سیلند هیدرولیک بعضی از لیفتراک ها. تکی بوده و انواع جفتی نیز ساخته شده است .

این ماشین دارای یک دکل،شاخک و الحاقیات است .که با توجه به نوع فعالیت آن ها در انبار کردن بار ،حمل و نقل و جابه جابب طراحی و ساخته شده.است .بار مجازی که هر  لیفتراک برقی می تواند.جا به جا کند توسط کارخانه برروی آن درج شده است.

قاب کامیون لیفتراک برقی

قاب کامیون لیفتراک برقی مهمترین مولفه. تشکیل دهنده پایه دستگاه است .تمام اجزای اصلی لیفتراک از جمله چرخ ها،وزنه تعادل،و دکل به قاب کامیون متصل شده اند.

شاسی لیفتراک برقی

شاسی لیفتراک برقی نقش.چهار چوب اصلی دستگاه را دارد. و تمام اجزای دیگر لیفتراک مانند: دکل ،وزنه تعادل،بروی شاسی سواند.

وزنه تعادل لیفتراک برقی

وزنه تعادل در لیفتراک برق ییک وزنه چدنی می باشد. که به قسمت عقب لیفتراک متصل است.هدف از وزنه تعادل مقابله با  تعادل باری است. که برداشته می شود.در لیفتراک برقی ضد وزنی باطری سرب ثابت می شود.نقش ان ایجاد تعادل دستگاه می باشد.جنس وزنه تعدل از جنس چدن است. که در قسمت پشت لیفتراک برقی قرر می گیرد.

منبع نیرو لیفتراک برقی

منبع تغذیه لیفتراک برقی از یک موتور احتراق داخلی تشکیل شده است.موتور توسط LPGوCNG گازوئیل.و گاز طبیعی تامین می شود.لیفتراک های برقی از سلول های سوختی با باطری های سرب تامین می شوند.

کابین راننده لیفتراک برقی

کابینی که راننده لیفتراک برقی.از این قسمت مسئولیت هدایت لیفتراک را برعهده دارد.این تاق خود شامل اجزایی مثل: صندلی -پدال فرمان -و اهرم تشکیل شده است .

کالسکه لیفتراک برقی

کالسکه به عنوان پایه لیفتراک عمل می کند.کالسکه روی ریل های دکل ثابت است. تا بتوان ان را به راحتی به سمت بالا و پایین حرکت داد.

جهت حفظ جان راننده در برابر خطرات. احتمالی سقف این کابین از جنس فلز ساخته شده است .

دکل لیفتراک برقی

دل لیفتراک برقی یک قطعه عمودی است. که بارها را بالا می برد. و فشار می دهد .مولفه از ریل هایی بهم پیوسته تشکیل شده است.که کنترل افقی را ارائه می دهد .دکل نیز مانند کالسکه ممکن است به غلطک مجهز باشد.

بیشتر بخوانید:پالت تراک برقی

فروش

شرکت پاسارگاد لیفتر  وارد کننده و فروشنده انواع باطری لیفتراک برقی ،ریچتراک برقی ، استاکر برقی و غیره در کشور آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی در زمینه تامین و فروش انواع باطریها در ولتاژ مختلف  با برندهای معتبر جهانی میباشد.

جهت اخذ قیمت و یا شرایط فروش و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای فوق تماس حاصل فرمایید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.