خانه / مقالات / پالت تراک

پالت تراک

تجهیزات مورد استفاده برای بلند کردن و جابجایی پالت های سطح پایین به عنوان جک های پالت دار تغذیه شده شناخته می شود .به آنها پالت تراک برقی، یا جک پالت برقی نیز گفته می شود.برخی از جک های پالت دار دارای سکویی برای ایستادن اپراتور هنگام حرکت پالت تراک می باشند .

وظایف پالت تراک

این تجهیزات برای انتقال محصولات پالت از یک منطقه به منطقه دیگر با سهولت تسبی استفاده می شوند .پالت تراک ها که در انبار ها ،کارخانه های تولیدی و تاسیسات ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گیرند و از متداول ترین و مهمترین تجهیزات در صنعت حمل و نقل مواد هستند.

نحوه کار با پالت تراک

چرخهای جلو یک پالت تراک در انتهای شاخک ها نسب شده است .با بالا آمدن جک هیدرولیک،شاخک ها به صورت عمودی از چرخهای جلو جدا می شوند .این مسئله ،بار را به سمت جلو می برد که از کف جدا شود .پالت به حدی بلند می شود که بتوان آن را جابجا کرد.

اپراتور ها بخه طور کلی از دریچه گاز برای حرکت به جلو یا عقب استفاده می کنند. حرکت فرمان با چرخاندن دسته در جهت مورد نظر انجام می شود .برای متوقف کردن دستگاه ،اپراتور ها از «اهرم کنترل» استفاده می کنند.که این امکان را می دهد تا دریچه گاز را از جلو به عقب برگردانند.(یا بلعکس) تا دستگاه را کند و یا متوقف کنند.

برای استفاده از ترمز،اپراتور باید اجازه دهد.که دسته به حالت ایستاده برگرددو یا آن را در پایین ترین حالت نگه دارد.

پالت تراک های سکو دار

پالت تراک های دارای سکو لولایی و یا ثابت برای حمل و نقل در فواصل متوسط ایده آل هستند. و بسیار قوی و قابل اعتماد ،ایمن و کاملا متناسب با نیاز های شماست .

امکانات خلاقانه برای حمل با مصرف انرژی کمتر حتی در سخت ترین شرایط کاری و بهره وری بیشتر با فشار یک دکمه توسط اپراتور انجام می گردد. همچنین برای انجام عملیات کاملا خودکار می باشند. پالت تراک اجزای اتوماسیون هوشمندی دارد. این دستگاهها همراه با یک نرم افزار هوشمند انبار ،کار ها را ساده می کنند و کارایی را به سطح بالاتری می رسانند.

یک سیستم خودرو هدایت شونده خود کار و متناسب با نیاز های شما می باشد .

پالت تراک های بدون سکو

این نوع پالت تراک ها بدون سکو می باشند و جهت حمل پالت ها در تناژ های مختلف جهت مسافت های کاری کمتر طراحی و تولید شده اند.این نوع پالت تراک نسبت به نوع سکو دار خود،قیمت کمتر و راحتی کمتری دارد.

هدف از تولید چنین محصولی تسریع در انجام امور محوله نسبت به مدل های دستی و جابجایی بار های سنگین می باشد .این نوع پالت تراک متناسب ایت برای انجام کار های سبک وزن مانند حمل و نقل افقی بار گیری و تخلیه بار است. پالت تراک توسط دسته بازویی کاملا ارگونومیک هدایت می شود و مناسب برای مانور در محیط تنگ می باشد.

پالت تراک ها در انبار برای چه کار هایی مناسب می باشند ؟

پالت تراک های برقی به راحتی جابجایی بار های چوبی را آسان می کنند. آنها از نیرویی که در باطری ذخیره می شود استفاده می کنند و باعث ایجاد مزیت درایو برق و بالا بر می شود،که این کار تلاش مورد نیاز اپراتور برای انتقال محصول را کاهش می دهد .

 • همچنین به شما این امکان را می دهد با حذف عملکرد های دستی بهره وری را به حداکثر برسانید .
 • این تجهیزات به عنوان عابر پیاده طبقه بندی می شود و برای کار با آن نیازی به مجوز نمی باشد.
 • توصیه می گردد هر شخصی که از تجهیزات عابر پیاده استفاده می کند.
 • تحت آموزش ناظر یک سایت قرار گیرد و روش صحیح عملکرد واحد به او نشان داده شود.
 • در این جا انواع ویژگی ها و مزایایی جک پالت برقی را شرح می دهیم.
 • که هنگام خرید در نظر داشته باشید.
 • پالت تراک برقی با باطری کار می کند و نیاز به شارژ،بین استفاده دارند.
 • در صورت استفاده مدام از پالت ،باطری تقریبا سه تا چهار ساعت دوام می آورد.
مزایایی اصلی عبارتند از :
 • قابلیت شعاع چرخش کوچکتر
 • توقف اضطراری
 • ترمز قدرت و همچنین عملکرد های محدود کننده سرعت
 • قابلیت بهبود یافته فرمان
 • سازگار با محیط زیست به دلیل کار با نیروی برق
 • عدم نیاز به نیروی مکانیکی
 • عدم ایجاد آلودگی
 • عدم ایجاد سرو صدا

بیشتر بخوانید:لیفتراک چیست؟

قیمت -خرید و فروش پالت تراک

فروش انواع پالت تراک در شرکت پاسارگاد لیفتر –پیشگامان تامین نیرو پاسارگاد انجام می پذیرد.جهت دریافت کاتالوگ و مشخصات فنی ،پیش فاکتور و بازدید و تست پالت تراک و همچنین نحوه پرداخت در رابطه با فروش انواع پالت تراک به صورت صفر و کار کرده در تناژ های مختلف و تامین قطعات آنها ،باطری پالت تراک برقی و تعمیر و سرویس نگهداری این تجهیزات با ما در ارتباط باشید .

شرکت سافکو آماده همکاری با شما عزیزان و مشاوره تخصصی توسط مشاوران مجرب شرکت می باشد . جهت خرید این دستگاه و لوازم جانبی آن با ماسافکوتماس بگیرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.